Dlaczego warto zrobić peeling kawitacyjny?

Systematyczne oczyszczanie twarzy jest podstawą pielęgnacji. Oprócz tego przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy zrobić peeling. Jednak poza elementarnymi zabiegami, jakie wykonujemy w domu, jest szereg zabiegów oczyszczających, które proponują salony kosmetyczne. Wśród wartych uwagi usług jest peeling kawitacyjny. Czym różni się od tego domowego i jakie są jego największe zalety?

Podczas codziennej pielęgnacji jesteśmy w stanie dość dobrze oczyścić skórę, ale niekoniecznie uda nam się dotrzeć do głębiej położonych komórek. Do tego potrzebne są specjalne preparaty i urządzenia, jakich używa się tylko w salonach kosmetycznych. Jeżeli zależy nam na głębokim oczyszczeniu skóry, koniecznie weźmy pod uwagę peeling kawitacyjny. To innowacyjna metoda, która jest skuteczna, bezpieczna i bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Jak przebiega peeling kawitacyjny?

Bezpośrednio przed zabiegiem skórę należy oczyścić i stonizować. Do peelingu kawitacyjnego stosuje się urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. W trakcie zabiegu kosmetyczka przesuwa końcówkę po zwilżonej twarzy. Powstają wtedy mikroskopijnej wielkości pęcherzyki gazu, zmienia się ciśnienie i rozbijane są martwe komórki naskórka. Uważa się, że peeling kawitacyjny jest dobrą alternatywą dla oczyszczania manualnego. Po zakończeniu na skórę aplikuje się dobrane do cery kremy. Dla podtrzymania dobrych efektów zabieg zaleca się wykonać raz na miesiąc. Przy skórze problematycznej może to być nieco częściej, ale nie z większą częstotliwością niż raz na tydzień.

Jakie są efekty zabiegu?

Przede wszystkim możemy cieszyć się świeżą i perfekcyjnie oczyszczoną skórą. Peeling kawitacyjny nie tylko usuwa martwy naskórek, ale też głębsze zanieczyszczenia jak wągry i zaskórniaki. Ponieważ usuwa się martwy naskórek, odsłania się młode komórki skóry, które mogą lepiej oddychać i absorbować składniki aktywne różnych kosmetyków. Podczas peelingu pobudza się krążenie. Drgania ultradźwiękowe są formą mikro-masażu mającego działanie nawilżające, odmładzające i dotleniające. Nasze komórki są zmobilizowane do szybszej odnowy. Stosując zabieg regularnie, możemy zauważyć, że delikatnie spłycają się zmarszczki.

Wśród zalet tej metody trzeba wymienić również to, że jest ona całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Nie musimy się obawiać efektów ubocznych. To jeden z zabiegów, które można stosować przy każdym rodzaju skóry. Zapisując się na niego, możemy potraktować go jako zabieg samodzielny, albo jako przygotowujący do innych zabiegów kosmetycznych.

Wskazania

Ponieważ o oczyszczanie skóry ma dbać każdy, a peeling kawitacyjny jest propozycją, z której można korzystać niezależnie od typu cery, może się na niego zdecydować większość osób. Jednak w pierwszej kolejności zaleca się, by zapisały się na niego osoby mające skórę przetłuszczającą się, z rozszerzonymi porami, zmianami trądzikowymi i zaskórniakami. Jest to też zabieg idealny po wakacjach, kiedy nasza skóra jest zmęczona silnymi promieniami słonecznymi i potrzebuje intensywnej regeneracji.